• Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa, Maraton Pędziwiatra

• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

• Maraton Pędziwiatra

Copyright 2024 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

logo 2017 S24 czerwca odbył się 2. Maraton Pędziwiatra, zorganizowany wspólnie z szóstym odcinkiem czwartej serii Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Maratończycy i Prowokatorzy biegli po tej samej trasie, z tym, że Maratończycy musieli pokonać ją aż dziesięciokrotnie. Maraton zwyciężył Piotr Gryboś z czasem 3:10:01,2, pokonując tylko o 12,5 sekundy drugiego na mecie Mariusza Grabowicza. Trzecie miejsce zajął reprezentant naszego klubu, Tomasz Laskowski. W pierwszej piątce znależli się jeszcze nasi dwaj reprezentanci, Tomasz Lewicki i Marek Nieslon. Najlepszą wśród dam okazała się Alina Wyleżałek z rewelacyjnym czasem 3:28:39,6. Tutaj znajdziecie kompletne wyniki maratonu, który ukończyło 52 biegaczy i biegaczek.