• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

  • Gliwice biegają!

  • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

  • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2021 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

slider 02

Lubisz biegać? Masz już na swoim koncie sukcesy biegowe, czy też chcesz zacząć swoją przygodę z bieganiem i poznać nowych ludzi? W Gliwicach masz okazję do regularnych spotkań z królową sportów!

Od 2014 co roku startuje cykl comiesięcznych biegów Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa. To zawody dla wszystkich, niezależnie od stażu i doświadczenia biegowego. Dystans, do wyboru od 4,2 km do półmaratonu, to okazja dla początkujących biegaczy do weryfikacji swoich możliwości, a dla zaawansowanych do poprawy formy w sezonie i utrzymania jej poza sezonem. Bieg prowadzi również klasyfikacje w dyscyplinie nordic walking.

Od 2016 roku nasz klub organizuje również maraton - Maraton Pędziwiatra odbywa się w czerwcu na trasie Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

Do udziału w zawodach niezbędny jest oczywiście trening. Na naszym klubowym profilu na Facebooku oraz na naszej stronie internetowej umawiamy się na wspólne bieganie - zarówno treningi, jak i starty w zawodach. Co miesiąc, w niedzielę po Prowokacji Biegowej Pędziwiatry i zaprzyjaźnieni biegacze spotykają się, aby przebiec wspólnie około 10 km w tempie konwersacyjnym.

Gliwickie grupy biegowe - Night Runners, Sklep Biegacza Running Team, Pędziwiatr, Opel Running Team organizują również wspólne treningi oraz szereg akcji biegowo-charytatywnych pod wspólnym hasłem Gliwice Biegają.

Ponadto nie brakuje innych sezonowych inicjatyw biegowo-zdrowotnych: treningi na hałdach przygotowujące do Runmageddonu, czy grupowe pławienie się zimą w lodowatej wodzie jeziora w Czechowicach wraz z Gliwickimi Morsami i Foczkami.

Zapraszamy do wpólnego biegania. Gliwice Biegają!

Kim jesteśmy?

Nasze starty