• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

 • Gliwice biegają!

 • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

 • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2020 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

REGULAMIN PUCHARU KLUBU 2019

1, KATEGORIE PUCHARU KLUBU

Ustala się dwie kategorie:

 • aktywni
 • wytrwali

AKTYWNI

Liczona jest liczba startów w takich dyscyplinach jak: bieg, triathlon, duathlon, nordic walking. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby punktów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach. Będzie przyznawana punktacja: 1 start – 1 pkt.

WYTRWALI

Liczona jest faktyczna suma kilometrów pokonanych podczas udziału w biegowych zawodach sportowych podana przez organizatora imprezy biegowej. Liczą się również m.in. odcinki pokonane biegiem podczas triathlonu lub duathlonu oraz dystanse pokonane w nordic walking. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby kilometrów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach.

2. KLASYFIKACJA I NAGRODY

Przewidziano nagrody niespodzianki dla :

 • kategoria AKTYWNI - miejsce 1-3 kobiet i mężczyzn;
 • kategoria WYTRWALI - miejsce 1-3 kobiet i mężczyzn;

Aby zostać sklasyfikowanym w Pucharze Klubu i pretendować do ww. nagród należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • opłacić składkę członkowską za dany rok;
 • podać organizatorowi imprezy sportowej pełną poprawną nazwę klubu czyli AKMB Pędziwiatr Gliwice;
 • zgłosić po imprezie biegowej swój udział; możliwe formy zgłaszania startów:
  - mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  - SMS na nr telefonu 503 084 707
  - Facebook Messenger lub WhatsApp do Jacka Olszewskiego

Do klasyfikacji Pucharu Klubu będą kwalifikowane udziały w imprezach biegowych, które odbyły się w terminie pomiędzy 1 stycznia i 31 grudnia 2019. Wyniki można zgłaszać najpóźniej do końca pierwszego tygodnia 2020 roku. Po tym terminie klasyfikacja zostaje zamknięta i wyniki zostaną podliczone.

Wyniki Pucharu Klubu zostaną opublikowane i ogłoszone w styczniu 2020. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbywa się na corocznej zabawie klubowej (z reguły druga sobota stycznia).

3. REKLAMACJE

W razie nieuwzględnienia zawodnikowi imprezy sportowej przez prowadzącego klasyfikacje Klubowego Pucharu bądź wystąpienia błędu w klasyfikacji, należy ten fakt zgłosić do osoby prowadzącej klasyfikację Pucharu (Jacek Olszewski) tą samą drogą, jak dla zgłaszania wyników (patrz punkt 2 Regulaminu).

4. PUBLIKACJA WYNIKÓW

Udział w zawodach oraz bieżące wyniki w poszczególnych kategoriach można śledzić na naszej stronie klubowej www.pedziwiatr.gliwice.pl w zakładce Puchar Klubu 2019.

Udział w Pucharze Klubu jest dobrowolny i należy go traktować jako zabawę sportową i jednocześnie godne reprezentowanie klubu przez zgłaszanie się do startów w zawodach jako zawodnik AKMB Pędziwiatr Gliwice.

Każda z osób zgłaszająca swoje wyniki do klasyfikacji Pucharu Klubu zgadza się jednocześnie na ich publikację ww. drogami.

Lista imprez biegowych oraz licznik kilometrów przebiegniętych przez członków Klubu w zawodach są prowadzone na podstawie zgłoszeń do Pucharu Klubu w poszczególnych latach i są publikowane na stronie www.pedziwiatr.gliwice.pl

Organizatorem Pucharu Klubu jest AKMB Pędziwiatr Gliwice. W roku 2019 klasyfikację prowadzi Jacek Olszewski.

Życzymy emocjonującej rywalizacji klubowej i radości z biegania.

Jacek Olszewski
Prowadzący klasyfikację Pucharu Klubu 2019

Oto my

Nasze starty