• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

 • Gliwice biegają!

 • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

 • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2021 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

2020 puchar klubu

Klasyfikacja Pucharu Klubu 2019 została publicznie ogłoszona, a zwycięzcy uhonorowani statuetkami, dyplomami i uściskiem dłoni Prezesa. W roku 2019 najlepszymi okazali się:

Kategoria AKTYWNE:

1. Anna Kocielska - 29 startów

2. Wioleta Brychcy - 24 starty

3. Anna Radecka-Nieckarz - 15 startów

Kategoria AKTYWNI:

1. Marek Dworski - 33 starty

2. Wojciech Holona - 26 startów

3. Andrzej Florecki - 23 starty

Klasyfikacja WYTRWAŁE:

1. Anna Kocielska - 589,5 km

2. Wioleta Brychcy - 388,4 km

3. Dorota Sokół - 211,0 km

Klasyfikacja WYTRWALI:

1. Marek Dworski - 1.419,0 km

2. Wojciech Holona - 428,0 km

3. Andrzej Smuda - 368,5 km

Tegoroczna impreza była też okazją do podsumowania 9 lat Pucharu Klubu. Tutaj znajdziecie przegląd statystyk pucharu za lata 2011-2019, w tym ilość km (62.508), ilość startów (3.635) i ilość imprez, w których wzięliśmy udział (1.158), poznacie też dziesiątkę najwytrwalszych i najaktywniejszych przez całe 9 lat.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do rywalizacji klubowej w roku 2020. Regulamin edycji 2020 znajdziecie tutaj, zgłoszenia startów nadsyłajcie na kontak podany w regulaminie.

 

Pod poniższymi linkami znajdziecie aktualizowane sukcesywnie klasyfikacje Pucharu Klubu 2019:

Tutaj znajdziecie statystykę imprez biegowych 2011-2019 z udziałem reprezentantów AKMB Pędziwiatr Gliwice:

Zgłoszenia i dane do klasyfikacji Pucharu Klubu oraz wszelkie uwagi związane z Pucharem Klubu prosimy kierować na skrzynkę pocztową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub SMS na telefon 503 084 707 lub przez Facebook Messenger lub WhatsApp do Jacka Olszewskiego.

REGULAMIN PUCHARU KLUBU 2019

1, KATEGORIE PUCHARU KLUBU

Ustala się dwie kategorie:

 • aktywni
 • wytrwali

AKTYWNI

Liczona jest liczba startów w takich dyscyplinach jak: bieg, triathlon, duathlon, nordic walking. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby punktów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach. Będzie przyznawana punktacja: 1 start – 1 pkt.

WYTRWALI

Liczona jest faktyczna suma kilometrów pokonanych podczas udziału w biegowych zawodach sportowych podana przez organizatora imprezy biegowej. Liczą się również m.in. odcinki pokonane biegiem podczas triathlonu lub duathlonu oraz dystanse pokonane w nordic walking. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby kilometrów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach.

2. KLASYFIKACJA I NAGRODY

Przewidziano nagrody niespodzianki dla :

 • kategoria AKTYWNI - miejsce 1-3 kobiet i mężczyzn;
 • kategoria WYTRWALI - miejsce 1-3 kobiet i mężczyzn;

Aby zostać sklasyfikowanym w Pucharze Klubu i pretendować do ww. nagród należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • opłacić składkę członkowską za dany rok;
 • podać organizatorowi imprezy sportowej pełną poprawną nazwę klubu czyli AKMB Pędziwiatr Gliwice;
 • zgłosić po imprezie biegowej swój udział; możliwe formy zgłaszania startów:
  - mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  - SMS na nr telefonu 503 084 707
  - Facebook Messenger lub WhatsApp do Jacka Olszewskiego

Do klasyfikacji Pucharu Klubu będą kwalifikowane udziały w imprezach biegowych, które odbyły się w terminie pomiędzy 1 stycznia i 31 grudnia 2019. Wyniki można zgłaszać najpóźniej do końca pierwszego tygodnia 2020 roku. Po tym terminie klasyfikacja zostaje zamknięta i wyniki zostaną podliczone.

Wyniki Pucharu Klubu zostaną opublikowane i ogłoszone w styczniu 2020. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbywa się na corocznej zabawie klubowej (z reguły druga sobota stycznia).

3. REKLAMACJE

W razie nieuwzględnienia zawodnikowi imprezy sportowej przez prowadzącego klasyfikacje Klubowego Pucharu bądź wystąpienia błędu w klasyfikacji, należy ten fakt zgłosić do osoby prowadzącej klasyfikację Pucharu (Jacek Olszewski) tą samą drogą, jak dla zgłaszania wyników (patrz punkt 2 Regulaminu).

4. PUBLIKACJA WYNIKÓW

Udział w zawodach oraz bieżące wyniki w poszczególnych kategoriach można śledzić na naszej stronie klubowej www.pedziwiatr.gliwice.pl w zakładce Puchar Klubu 2019.

Udział w Pucharze Klubu jest dobrowolny i należy go traktować jako zabawę sportową i jednocześnie godne reprezentowanie klubu przez zgłaszanie się do startów w zawodach jako zawodnik AKMB Pędziwiatr Gliwice.

Każda z osób zgłaszająca swoje wyniki do klasyfikacji Pucharu Klubu zgadza się jednocześnie na ich publikację ww. drogami.

Lista imprez biegowych oraz licznik kilometrów przebiegniętych przez członków Klubu w zawodach są prowadzone na podstawie zgłoszeń do Pucharu Klubu w poszczególnych latach i są publikowane na stronie www.pedziwiatr.gliwice.pl

Organizatorem Pucharu Klubu jest AKMB Pędziwiatr Gliwice. W roku 2019 klasyfikację prowadzi Jacek Olszewski.

Życzymy emocjonującej rywalizacji klubowej i radości z biegania.

Jacek Olszewski
Prowadzący klasyfikację Pucharu Klubu 2019

Kim jesteśmy?

Nasze starty