• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

 • Gliwice biegają!

 • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

 • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2021 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

REGULAMIN PUCHARU KLUBU 2021

1, KATEGORIE PUCHARU KLUBU

Ustala się dwie kategorie:

 • Aktywni
 • Wytrwali

AKTYWNI

Liczona jest liczba startów w takich dyscyplinach jak: bieg, triathlon, duathlon, nordic walking. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby punktów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach. Będzie przyznawana punktacja: 1 start – 1 pkt.

Do klasyfikacji zaliczają się również tzw. biegi wirtualne, o ile uczestnik może udokumentować udział i przebiegnięty dystans, np. przez link do wyników rywalicaji opublikowanych w Internecie.

WYTRWALI

Liczona jest faktyczna suma kilometrów pokonanych podczas udziału w biegowych zawodach sportowych podana przez organizatora imprezy biegowej. Liczą się również m.in. odcinki pokonane biegiem podczas triathlonu lub duathlonu oraz dystanse pokonane w nordic walking. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby kilometrów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach.

Do klasyfikacji zaliczają się również tzw. biegi wirtualne, o ile uczestnik może udokumentować udział i przebiegnięty dystans, np. przez link do wyników rywalicaji opublikowanych w Internecie.

2. KLASYFIKACJA I NAGRODY

Przewidziano nagrody niespodzianki dla :

 • kategoria AKTYWNI - miejsce 1-3 kobiet i mężczyzn;
 • kategoria WYTRWALI - miejsce 1-3 kobiet i mężczyzn;

Aby zostać sklasyfikowanym w Pucharze Klubu i pretendować do ww. nagród należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • opłacić składkę członkowską za dany rok;
 • podać organizatorowi imprezy sportowej pełną poprawną nazwę klubu czyli AKMB Pędziwiatr Gliwice;
 • zgłosić po imprezie biegowej swój udział; możliwe formy zgłaszania startów:
  - mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  - SMS na nr telefonu 503 084 707
  - Facebook Messenger lub WhatsApp do Jacka Olszewskiego

Do klasyfikacji Pucharu Klubu będą kwalifikowane udziały w imprezach biegowych, które odbyły się w terminie pomiędzy 1 stycznia i 31 grudnia 2021. Wyniki można zgłaszać najpóźniej do końca pierwszego tygodnia 2022 roku. Po tym terminie klasyfikacja zostaje zamknięta i wyniki zostaną podliczone.

Wyniki Pucharu Klubu zostaną opublikowane i ogłoszone w styczniu 2022. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbywa się na corocznej zabawie klubowej (z reguły druga sobota stycznia).

Każdy członek AKMB Pędziwiatr Gliwice podlega automatycznie klasyfikacji Pucharu Klubu, dlatego też organizator zastrzega sobie możliwość samodzielnego wprowadzania startów członków klubu w w imprezach biegowych. Jeżeli członek klubu nie życzy sobie ujmowania go i publikowania jego wyników w klasyfikacji Pucharu, winien o tym pisemnie poinformować Koordynatora Pucharu Klubu na adres mailowy podany powyżej.

3. REKLAMACJE

W razie nieuwzględnienia zawodnikowi imprezy sportowej przez prowadzącego klasyfikacje Klubowego Pucharu bądź wystąpienia błędu w klasyfikacji, należy ten fakt zgłosić do osoby prowadzącej klasyfikację Pucharu (Jacek Olszewski) tą samą drogą, jak dla zgłaszania wyników (patrz punkt 2 Regulaminu).

4. PUBLIKACJA WYNIKÓW

Udział w zawodach oraz bieżące wyniki w poszczególnych kategoriach można śledzić na naszej stronie klubowej www.pedziwiatr.gliwice.pl w zakładce Puchar Klubu 2021.

Udział w Pucharze Klubu jest dobrowolny i należy go traktować jako zabawę sportową i jednocześnie godne reprezentowanie klubu przez zgłaszanie się do startów w zawodach jako zawodnik AKMB Pędziwiatr Gliwice.

Każda z osób zgłaszająca swoje wyniki do klasyfikacji Pucharu Klubu zgadza się jednocześnie na ich publikację ww. drogami.

Lista imprez biegowych oraz licznik kilometrów przebiegniętych przez członków Klubu w zawodach są prowadzone na podstawie zgłoszeń do Pucharu Klubu w poszczególnych latach i są publikowane na stronie www.pedziwiatr.gliwice.pl

Organizatorem Pucharu Klubu jest AKMB Pędziwiatr Gliwice. W roku 2021 klasyfikację prowadzi Jacek Olszewski.

Życzymy emocjonującej rywalizacji klubowej i radości z biegania.

Jacek Olszewski
Koordynator Pucharu Klubu 2021

Oto my

Nasze starty