• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

  • Gliwice biegają!

  • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

  • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2019 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

2019 strzegomOstatnie trzy weekendy obfitowały w sukcesy Pędziwiatrów. 12 października na półmaratonie w Strzegomiu Wioleta Brychcy i Wojtek Holona zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Tydzień wcześniej w Silesia Marathon Anna Kocielska zajęła 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie ultramaratonu (50 km). Oprócz Ani w Katowicach startowali jeszcze Marek Dworski, Tomasz Lewicki i Marek Kulpa (maraton) oraz Jędrek Florecki (półmaraton). Kolejny tydzień wcześniej w Warszawie Czesław Pelc ukończył swój 40. maraton warszawski (na 41 dotychczas organizowanych). W Warszawie wystartowali również Jacek Olszewski i Dorota Sokół.

Gratulujemy!

2019 rokitaZa nami kolejny owocny weekend. W sobotę 21 września w Ustroniu odbył się IV Bieg Rokity po Diabelskiej Równicy. Dlaczego diabelskiej? Otóż legenda mówi, że diabeł Rokita chciał na Równicy postawić młyn, aby mleć ludzkie grzechy na czarną mąkę i rozsiewać ją potem po świecie. Ale nas bardziej niż czarna mąka interesuje fakt, że Równicę pokonał nasz zawodnik Przemek Jędros - 14 km w czasie 1:09:45 dało Przemkowi 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w kategorii M20. Ten trudny górski bieg ukończyła również żona Przemka, Ewa Jędros.

W ten sam weekend w III Cross Maratonie w Rogoźniku na dystansie 43,1 km nasz reprezentant Marek Dworski zajął 2. miejsce w kategorii M50 (kategorii M60, w której Marek wymiata, w tym biegu nie było).

Gratulujemy!

2019 polmaraton bytomW sobotę 14 września w 11. PKO Półmaratonie Bytomskim wystartowała reprezentacja Pędziwiatra w składzie: Wioleta Brychcy, Wojtek Holona, Marek Dworski i Andrzej Smuda. Wojtek zajął 2. miejsce w kategorii M50. A już w niedzielę Marek Dworski i Dorota Sokół ukończyli 37. PKO Maraton Wrocławski.

Gratulujemy!

Oto my

Nasze starty