• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

  • Gliwice biegają!

  • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

  • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2021 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice zrzesza wszystkich tych, którzy są uzależnieni od biegania i ruchu na świeżym powietrzu, także tych, którzy nie żyją jeszcze ze świadomością tego uzależnienia, ale wykazują tendencje sprzyjające rozwojowi sportowego nałogu.

we want you

To najzdrowsze z uzależnień, jakie zna świat – pozwala przekraczać granice wcześniej uznawane za abstrakcyjne, daje poczucie samorealizacji, wzmacnia odporność organizmu, zwiększa sprawność fizyczną, pozwala zachować dobrą sylwetkę oraz poprawia jakość snu i libido.  Działalność Klubu to w gruncie rzeczy konwencja otwarta, dynamiczna i elastyczna dla każdego, kto w bieganiu oprócz męki na treningach czy ścigania się podczas zawodów, widzi coś więcej – radość sportowego spotkania, rozkosz nowych tras i krajobrazów.

Jesteś biegaczem niezrzeszonym i dobrze Ci z tym – nie wstępuj do nas, bo po co zaburzać kliniczną równowagę.

Jesteś biegaczem niezależnym, ale czujesz, że wewnętrzny imperatyw nakazuje Ci działać, kreatywnie oddziaływać na środowisko, w którym żyjesz? Chcesz poczuć dodatkową moc, którą daje poczucie sportowej wspólnoty, wymiana doświadczeń i wiedzy, wspólne niedzielne treningi, wyjazdy na zawody? Lubisz ludzi, wyzwania, masz pasję, którą chciałbyś podzielić się z innymi?

Nie zastanawiaj się – wstąp do nas – jak nas będzie więcej, to możemy zrobić więcej!

Członkostwo w Klubie pozwala również korzystać z pewnych materialnych profitów, które uda się zdobyć SRCz na działalność sekcji biegowej. Innymi słowy, to od nas biegaczy – członków SRCz – zależy czy i w jakiej formie uda się nam zdobyć wsparcie od sponsorów. W tym miejscu też trzeba wspomnieć, że istnieją obowiązki związane z członkostwem, do których należy m. in. płacenie składek (obecnie jest to 5 zł miesięcznie), przeznaczanych na działalność SRCz, w tym sekcji biegowej.

Jak zostać członkiem AKMB Pędziwiatr Gliwice?

Klub działa w formie sekcji przy Stowarzyszeniu Rozwoju Czechowic.

Osoby zainteresowane członkostwem powinny:

1. Zapoznać się z Statutem Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic oraz Regulaminem Amatorskiego Klubu Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

2. Należy wypełnić, podpisać i wysłać lub dostarczyć do skrzynki na listy SRCz pod adres: Gliwice, ul. Nad Łąkami 1 następujące dokumenty:

2.1 Deklarację przystąpienia do SRCz >>>Pobierz

2.2 Ankietę członkowską >>>Pobierz

3. Wpłacić na konto SRCz opłatę członkowską w wysokości  5 zł za każdy pełny miesiąc pozostający do końca roku kalendarzowego. Dla przykładu osoba zgłaszająca się dnia 14 lipca opłaca 25 zł (5 miesięcy liczone od sierpnia po 5 zł

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Rozwoju Czechowic

44-109 Gliwice, ul. Nad Łąkami 1

nr konta: 05 2130 0004 2001 0590 4388 0001

(Volkswagen Bank Polska SA)

tytuł przelewu: Składka członkowska, [Imię nazwisko], Sekcja Biegowa Pędziwiatr.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących członkostwa napisz do sekretarza Klubu Tomka Lewickiego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Wypatrujcie na zawodach i w terenie naszego logo:

logo

 

Dla potrzeb grafików podajemy kod RGB naszych barw klubowych:

barwy klubowe

oraz dopuszczalne wersje monochromatyczne naszego logo:

logo bw

 A tak wyglądają nasze koszulki reprezentacyjne prezentowane przez grupę modelek i modeli::

2017 puchar klubu

Co każdy Pędziwiatr wiedzieć powinien…

1. Jak stać się członkiem AKMB Pędziwiatr Gliwice?

To proste. Zapoznaj się z statutem Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic oraz Regulaminem AKMB Pędziwiatr Gliwice, wypełnij deklarację przystąpienia oraz ankietę członkowską. Wszystkie te dokumenty znajdziesz na stronie "Dołącz do nas". Dokumenty wyślij pocztą lub dostarcz komuś z Zarządu Klubu. I jesteś z nami. Możesz też zostać sympatykiem. Masz wtedy trochę mniej praw, niż członek Klubu. Informacje na ten temat znajdziesz w Regulaminie AKMB Pędziwiatr Gliwice. Podstawowa różnica sprowadza się jednak do tego, że jako sympatyk nie będziesz klasyfikowany w ramach Pucharu Klubu i nie korzystasz z przywilejów związanych z umowami sponsorskimi, itd.

2. Kiedy powstał AKMB Pędziwiatr Gliwice?

AKMB Pędziwiatr Gliwice powstał w maju 2011r., jednak historia klubu sięga 2000 roku i związana jest z  Klubem Człapaka PĘDZIWIATR Gliwice

3. Złożyłem podanie o przyjęcie, opłaciłem składkę i co dalej?

Możesz się już czuć członkiem naszego klubu, ale na formalne przyjęcie musisz niestety jeszcze trochę poczekać. AKMB Pędziwiatr Gliwice działa jako sekcja Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic, stąd droga proceduralna związana z członkostwem. Aby klub przyjął nowego członka, niezbędne są dwie uchwały podjęte w określonym porządku chronologicznym:

1)    uchwała zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Czechowic o przyjęciu Ciebie do SRCz oraz podjęta w jej następstwie

2)    uchwała zarządu AKMB Pędziwiatr Gliwice o przyjęciu Ciebie do klubu.

Zaglądaj na naszą stronę internetową oraz na nasz profil facebookowy. Tam znajdziesz najświeższe informacje z życia klubu. Spodziewaj się także e-maila z informacją o przyjęciu w poczet członków klubu wraz z informacjami o charakterze organizacyjnym.

4. Jak, kiedy, za ile mogę dostać koszulkę klubową?

Mamy dwa rodzaje koszulek: startową (na ramiączka) oraz reprezentacyjną (typu polo). W chwili obecnej koszulki startowe każdy członek zakupuje we własnym zakresie. Klub sponsoruje nadruki na te koszulki. Informację o możliwości kupna lub zakresie dofinansowania do zakupu koszulki reprezentacyjnej prześlemy Ci e-mailem, w którym poinformujemy Cię o formalnym przyjęciu do klubu. Informacja jest uzależniona od stanu finansów klubu.

5. Czy w klubie ktoś będzie mnie trenował?

Członkowie klubu spotykają się w każdą niedzielę na wspólnym bieganiu. Jest to raczej forma godzinnego „spotkania biegowego” niż treningu, ale jest to także czas wymiany doświadczeń biegowych, konsultacji i informowania o biegowych planach. Sprawy te koordynuje Andrzej Pacuła (życiówka w maratonie: 2:51:13), który udziela chętnym wskazówek treningowych oraz pomoże zrealizować stawiane biegowe cele. Informacja, w którym miejscu biegamy w konkretną niedzielę pojawia się na naszej stronie internetowej kilka dni wcześniej.

6. Czy jest w AKMB Pędziwiatr Gliwice osoba, która „wprowadzi w temat” osobę dopiero co zaczynająca przygodę z bieganiem?

Oczywiście. W klubie jest wielu doświadczonych biegaczy. Zgłoś się w tej sprawie do Prezesa, który skontaktuje cię z twoim coachem / mentorem biegowym.

7. Czy członkowie/sympatycy klubu biegają razem? Tak, standardem jest wspólne niedzielne bieganie. Zbiórka zazwyczaj o 9 – ej rano w określonym punkcie Gliwic. Odpowiednio wcześniej informacja na ten temat zamieszczana jest na forum, rzadziej – na stronie klubowej. Biegamy w różnych miejscach Gliwic – Park Żorek koło Stadionu Piasta, tereny wokół Jezior Czechowickich lub  Poligonu Czechowickiego, Żerniki, łąki i lasy za Klubem Fitness przy skrzyżowaniu Kozielskiej i Chemicznej… albo asfaltem z Gliwic do Zabrza. Odległości są rożne – 8km,10 km,17 km...w zależności od składu ekipy.

Masz swoją fajną trasę? Pokaż nam ją!

8. Czy członkowie AKMB Pędziwiatr Gliwice biegają tylko „po asfalcie”?

I tak, i nie. Większość biegaczy z powodzeniem startuje w biegach asfaltowych na różnych dystansach, wliczając w to szybkie biegi na 10km, półmaratony i maratony. Ale to nie wszystko – znajdziesz u nas ludzi, którzy mają za sobą udział w Biegu Rzeźnika, zaliczanym do najtrudniejszego biegu w Polsce, udział w biegach i maratonach górskich, czy tez w Mistrzostwach Polski w stair runningu, czyli w  bieganiu po schodach.

Liczne grono klubowiczów bierze udział w wielu najważniejszych imprezach krajowych, z sukcesem reprezentując barwy AKMB Pędziwiatr Gliwice.

O startach poszczególnych członków możesz poczytać na stronie www.maratonypolskie.pl, gdzie większość z nich ma pozakładane swoje profile.

9. Czy członkowie AKMB Pędziwiatr Gliwice jeżdżą wspólnie na zawody?

Tak, to podstawowa rzecz, oprócz wspólnego niedzielnego biegania. Na zawody jeździmy ochoczo i często. Szczegóły w punkcie "Jak organizujemy wyjazdy na zawody?"

10. Jak organizujemy wyjazdy na zawody?

Póki co spontanicznie - przy okazji niedzielnych „spotkań biegowych” czy też poprzez profil facebookowy. Jeździmy własnymi autami na zasadzie rotacji, dzieląc się kosztami podróży. Nie masz samochodu? Nie martw się, jeżeli ktoś jedzie na zawody, na które i Ty się wybierasz to miejsce w samochodzie powinno się znaleźć. Jesteś bezrobotnym, studentem, albo po prostu nie masz pieniędzy? Też się nie martw do tych spraw nie podchodzimy z księgową pieczołowitością.

11. Jak się komunikujemy wewnętrznie?

Kontakty osobiste, a w Internecie głównie poprzez profil facebookowy.

12. Jak mogę się zalogować na stronę? Nie mam tam opcji zapisz się?

Dostęp do strony jest ograniczony do członków klubu. Wyślij e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.z prośbą o login i hasło. Po otrzymaniu e-maila postępuj zgodnie z informacjami zawartymi w e-mailu.

13. Czy w ramach klubu prowadzony jest ranking zawodników, wewnętrzna rywalizacja?

Tak, w celu uatrakcyjnienia biegania klub prowadzi wewnętrzną rywalizację pod nazwą "Puchar klubu" w kilku klasyfikacjach (najaktywniejszy, najwytrwalszy). Przynależność do Klubu automatycznie skutkuje uwzględnieniem w klasyfikacjach pucharowych, ale trzeba też spełnić dodatkowe kryteria. Szczegóły znajdziesz w zakładce „Puchar Klubu” na www.pedziwiatr.gliwice.pl. Pamiętaj tylko, że to jest przede wszystkim zabawa.

14. Co to jest Puchar Klubu? To system wewnętrznej rywalizacji miedzy członkami Klubu. W tym roku zorganizowany został styczniowy bal, w ramach którego zostały wręczone statuetki dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Decyzją Zarządu AKMB Pędziwiatr Gliwice, bal stanie się stałym i ważnym punktem w corocznym kalendarzu Pędziwiatrów.

Aby Twój występ na zawodach mógł być zaliczony do klasyfikacji pucharowej, powinieneś:

  • być zgłoszonym w zawodach jako zrzeszony w AKMB PĘDZIWIATR Gliwice,
  • startować w koszulce z nazwą klubu AKMB PĘDZIWIATR Gliwice,
  • ukończyć zawody, co powinno być potwierdzone sklasyfikowaniem w komunikacie końcowym wystawionym przez organizatora imprezy,
  • mieć opłaconą składkę członkowską na dany rok,
  • wysyłać informację o ukończonej imprezie do osoby prowadzącej klasyfikację Pucharu Klubu.

15. Czy jako członek klubu mogę liczyć na pokrycie kosztów związanych z udziałem w zawodach?

W chwili obecnej niestety nie, ale to czy w przyszłości będzie to możliwe zależy także od Ciebie. Innymi słowy, rozwiązanie korzystne w tym zakresie dla członków klubu będzie możliwe, jeśli klubowi uda się pozyskać środki na ten cel lub sponsora.

16. Jak poznać pozostałych członków AKMB Pędziwiatr Gliwice? Wejdź na stronę internetową. Otwórz zakładkę: O klubie - Biegacze.  To my, prawie wszyscy, gdyż nie każdy jeszcze przesłał swoją fotkę Jackowi. Jeżeli chcesz, żeby przeglądający stronę Klubu dowiedzieli się o Tobie czegoś, prześlij swoje zdjęcie w najlepszych sportowych butach i napisz klika słów o sobie. Obecnie Klub zrzesza ponad 30 członków. Istnieje tez wielu sympatyków Klubu. Klubowicze to zarówno biegacze, jak i osoby uprawiające nordic walking.

17. Czy AKMB Pędziwiatr Gliwice ma swoją galerię zdjęć z zawodów, imprez, spotkań klubowych?

Tak. Znajdziesz ją w menu u góry strony i w linkach do portali społecznościowych w stopce strony. Galerią zarządzą kol. Piotr Pacuła. Jak będziesz chciał pochwalić się swoimi fotkami z zawodów, w ramach których reprezentowałeś AKMB Pędziwiatr Gliwice, to po prostu prześlij je Piotrowi. W Galerii jest na dzień dzisiejszy ponad 200 albumów, bo dużo biegamy!

18. Czy AKMB Pędziwiatr Gliwice jest aktywny na facebooku / twitterze? 

Tak. Na facebooku znajduje profil Pędziwiatra.

19. Gdzie jest siedziba AKMB Pędziwiatr Gliwice?

Spotykamy się w budynku Starej Szkoły, znajdującej się pod adresem: Stowarzyszenie Rozwoju Czechowic ul. Nad Łąkami 1 44-109 Gliwice

Kim jesteśmy?

Nasze starty