• Biegamy i zachęcamy do biegania innych

 • Gliwice biegają!

 • Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

 • Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice

Copyright 2021 - AKMB Pędziwiatr Gliwice

W celu uatrakcyjnienia biegania w sezonie 2011 Klub prowadzi wewnętrzną rywalizację w kilku klasyfikacjach. Przynależność do Klubu automatycznie skutkuje uwzględnieniem biegacza w klasyfikacjach pucharowych. Aby udział w imprezie sportowej został Klubowiczowi zaliczony jako "pucharowy" musi on:

 • być zgłoszonym w zawodach jako zrzeszony w AKMB PĘDZIWIATR Gliwice,
 • startować w koszulce z nazwą klubu AKMB PĘDZIWIATR Gliwice,
 • ukończyć zawody, co powinno być potwierdzone sklasyfikowaniem zawodnika w komunikacie końcowym wystawionym przez organizatora imprezy,
 • mieć opłaconą składkę członkowską na dany rok.
 • wysyłać informację o ukończonej imprezie do kol. PIOTRA PACUŁY na e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 605 622 148

KLASYFIKACJE

NAJAKTYWNIEJSZY

Liczona jest liczba startów we wszelkich imprezach wytrzymałościowych: bieg, bieg narciarski, triathlon, duathlon (rower+bieg), nordic wal king, pływanie. Lista dyscyplin może być rozszerzona w czasie trwania pucharu. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby punktów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach. Punkty w tej klasyfikacji można również zdobyć uczestnicząc w organizacji klubowej imprezy biegowej. Zarząd będzie przyznawał: triathlon – 3ptk, duathlon – 2 pkt, pozostałe dyscypliny – 1 pkt.

NAJWYTRWALSZY

Liczona jest faktyczna suma kilometrów pokonanych podczas udziału w biegowych zawodach sportowych podana przez Organizatora imprezy biegowej. Liczą się również m.in. odcinki pokonane biegiem podczas triathlonu i duathlonu. Nie liczą się odcinki pokonane na nartach, rowerem, w wodzie. itp. Nie wymaga się, aby trasa była atestowana. W przypadku równej liczby kilometrów o miejscu w klasyfikacji będzie decydować ilość pokonanych dystansów kolejno w maratonie, półmaratonie, 15km, 10km i innych nietypowych dystansach.

NAJWIĘKSZY POSTĘP W WYNIKACH ŻYCIOWYCH

Liczona jest suma dodatnich różnic najlepszych czasów uzyskanych na atestowanych dystansach: 10km,15km, 21.1km i 42.195km w stosunku do rekordów życiowych uzyskanych do 31 kwietnia 2011 roku, bądź w stosunku do pierwszego wyniku uzyskanego w 2011 roku - jeśli byłby to życiowy debiut na danym atestowanym dystansie. W przypadku równych wyników o miejscu w klasyfikacji będą decydować dodatnie różnice uzyskane najpierw na dystansie maratońskim, półmaratońskim, 15km i 10km.

Przykład:

Zawodnik do 31 kwietnia 2011 roku ma następujące życiówki:

 • na 10km - 45:00,
 • na 15km-1:09:00,
 • na 21.1km - 1:40:00,
 • na 42.195km - nie startował nigdy na atestowanej trasie

Od 1 maja 2011 roku uzyskał najlepsze wyniki:

 • na 10km - 40:00, czyli poprawa o 5 minut,
 • na 15km – 1:07:00, czyli poprawa o 2 minuty,
 • na 21.1km - 1:45:00 - brak poprawy,
 • jeden start na 42.195km - 4:30:00 - debiut, więc nie było co poprawiać

Zawodnik zostaje sklasyfikowany z wynikiem: 7:00

Gdyby przedstawiany zawodnik wystartował jeszcze raz w maratonie i uzyskał czas 4:15:00, wtedy czas debiutu zostałby potraktowany jako życiówka, w stosunku do której liczymy postęp, czyli na dystansie 42.195km odnotowalibyśmy poprawę o 15:00. Wtedy zawodnik zostaje sklasyfikowany z sumarycznym wynikiem: 7+15 = 22:00.

NAJSZYBSZY

Liczona jest suma najlepszych czasów uzyskanych na atestowanych dystansach: 10km , 21.1km i 42.195km. Decyduje najmniejszy wynik. W przypadku równych wyników o miejscu w klasyfikacji będzie decydować najlepszy czas kolejno: maraton, półmaraton, 10km. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej po jednym biegu na wymienionych, atestowanych dystansach.

Przykład:

Zawodnik uzyskuje od 1 maja 2011 roku najlepsze wyniki:

 • na 10km - 45:00,
 • na 21.1km - 1:40:00,
 • na 42.195km - 3:45:00,

wtedy zostaje sklasyfikowany z wynikiem: 6:10:00.

Uwaga!

 1. W przypadku, gdy organizator imprezy udostępni w komunikacie końcowym czasy netto (mierzone od momentu przekroczenia linii startu), to wtedy takie czasy będą brane pod uwagę zamiast czasów brutto.
 2. W celu wyrównania szans pomiędzy rywalizującymi zawodnikami, wyłącznie w tej klasyfikacji zostaje wprowadzona bonifikata dla weteranów. Przelicznik zaczerpnięto ze Światowego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.
 3. Informacja o ateście trasy musi znajdować się w regulaminie biegu. W przypadku tras krajowych informacja o ateście powinna znaleźć się na liście tras atestowanych przedstawiciela PZLA.

NAJLEPSZY DEBIUT

Liczony jest najlepszy czas uzyskany w debiucie* na jednym z dystansów: 10km, 15km, 21.1km i 42.195km, . Decyduje najlepszy wynik w maratonie, następnie w półmaratonie, na 15km i na 10km.

Uwaga!

 1. W przypadku, gdy organizator imprezy udostępni w komunikacie końcowym czasy netto (mierzone od momentu przekroczenia linii startu), to wtedy takie czasy będą brane pod uwagę zamiast czasów brutto.
 2. Informacja o ateście trasy musi znajdować się w regulaminie biegu. W przypadku tras krajowych informacja o ateście powinna znajdować się na liście tras atestowanych przedstawiciela PZLA.

* Debiut-zawodnik przebiegł określony dystans po raz pierwszy dopiero,gdy zapisał się do klubu.

NAJAKTYWNIEJSZY ORGANIZACYJNIE

Liczona jest suma punktów przyznanych przez Zarząd Klubu za działania organizacyjne na rzecz Klubu. Zwycięzcą kategorii jest osoba z największą ilością punktów uzyskanych w okresie sprawozdawczym. W przypadku równych wyników o miejscu w klasyfikacji będzie decydować wcześniejsza data uzyskania sumy punktów.

Każdorazowo, Zarząd Klubu ogłasza członkom Klubu informacje o zadaniach organizacyjnych do wykonania na rzecz KLUBU i ilości punktów możliwych do uzyskania. Zarząd podejmuje decyzje o przyznaniu członkowi Klubu zadania do wykonania na podstawie posiadanych kwalifikacji i kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia należy kierować do osoby odpowiedzialnej za obsługę Pucharu Klubu i Prezesa Klubu

Przykład:

 • osoba odpowiadająca za organizację całego biegu może otrzymać np. 5pkt;
 • osoba zajmująca się organizacją części biegu np. zbieraniem zgłoszeń do biegu, pomiarem czasu, wypisywaniem dyplomów, zakupem odzieży klubowej może otrzymać np. 1-4 pkt..

Uwaga!

Z klasyfikacji wykluczone są zadania i działania członków Zarządu, za które odpowiadają jako członkowie Zarządu, czyli np. działania marketingowe (Piotr); treningi, edukacja (Andrzej) itd.

Wyniki imprez biegowych będą brane pod uwagę od 1 maja 2011 do 31 grudnia 2011 roku.

W miesiącu styczniu 2012 roku przewidziane jest wręczenie nagród dla najlepszych na zorganizowanej imprezie klubowej.

W razie nieuwzględnienia zawodnikowi imprezy sportowej przez prowadzącego klasyfikacje Klubowego Pucharu bądź wystąpienia błędu należy ten fakt zgłosić poprzez e-mail lub telefon komórkowy podany w niniejszym regulaminie

Kim jesteśmy?

Nasze starty